Sparčiai populiarėjanti fasado apdailos medžiaga – klinkerio plytelės

Paskelbė: feldhaus 2021.10.11 0 Komentarai

Klinkerio gaminiai jau prieš kurį laiką įsiveržė į statybų sektorių, sparčiai išsikovojo itin aukštas pozicijas ir šiandien yra viena geriausiai vertinamų medžiagų. Ne išimtis ir klinkerio plytelės, žavinčios ne tik estetika, reprezentatyvumu, tačiau ir įspūdingomis patvarumo, atsparumo savybėmis. Klinkerio plytelės namo apdailai – architektų vis dažniau pasirenkamas sprendimas, leidžiantis varijuoti spalvomis, jų deriniais ir sukurti tiek klasikinius, tiek originalius eksterjero įvaizdžius.

Klinkerio plytelės fasadams suteikia patikimą apsaugą nuo išorės poveikio, drėgmės, nešvarumų, mechaninio poveikio ir kitų veiksnių. Tačiau pastato išorė yra ne vienintelė zona, kur galima panaudoti šias medžiagas, – klinkerio plytelės sienoms vidaus patalpose taip pat bus prabangus ir drauge praktiškas sprendimas.

 klinkerio plyteles - grei2iausiai populiar4janti fasado apdailos med=iaga

Gaminamos iš kokybiškų medžiagų

 

Šiandieninis statybų sektorius tikrai turtingas įvairiausių medžiagų, lemiančių tai, kad klientai turi labai plačias pasirinkimo galimybes. Apdailos medžiagos fasadui skiriasi tuo, iš ko jos pagamintos, taip pat savo formomis, spalvomis, tekstūra, šilumos izoliacijos savybėmis, atsparumu gniuždymui, išorės poveikiui ir t.t. Ieškantiems apdailos medžiagos, kuri pasižymėtų pavydėtinomis savybėmis, estetika ir ilgaamžiškumu, siūlomos klinkerio plytelės.

Svarstydami alternatyvas Jūs galbūt pagalvosite ir apie natūralaus akmens apdailą, tačiau ji bus labai brangi, o ir montuojama sudėtingai, nes yra sunki. Gal mąstysite apie pigesnį variantą – akmens imitaciją? Tačiau toks pasirinkimas neužtikrins maksimalaus atsparumo išorės poveikiui, bus labai svarbus preciziškai tikslus montavimas. Taip pat gali būti, jog pagalvosite apie žema kaina žavinčią vinilinę dangą. Tačiau ji neužtikrins maksimalaus atsparumo vandeniui, aukštai temperatūrai, mechaniniam poveikiui, negana to, ilgainiui prastės ir spalvos ryškumas. Medinės apdailos lentelės taip pat netiks, jei norite minimalių laiko sąnaudų apdailos priežiūrai. Tačiau net pačius išrankiausius tikrai sužavės apdailos medžiaga iš klinkerio – plytelės, užtikrinančios estetiką, itin paprastą priežiūrą ir pavydėtiną patvarumą.

Pirmiausia svarbu paminėti, kad klinkerio plytelės nėra lakštinė apdailos medžiaga – jos nepjaustomos iš didelio pusgaminio. Nuo pat gamybos proceso pradžios jos gaminamos būtent tokios formos ir tokio storio, kokio yra galutinis rezultatas. Gamybai naudojama viena natūraliausių medžiagų iš gamtos – molis bei mineraliniai priedai. Šių medžiagų mišinys deginamas net iki 1 300 laipsnių siekiančioje temperatūroje. Toks ekologiškas produktas yra pavydėtinos kokybės. Negana to, montavimui nereikalingi specialūs apdailos profiliai, karkasas ir pan., nes klinkerio plytelės klijuojamos ant fasado.

 

Naudojamos ne tik namams

Kalbėdami apie klinkerio plyteles namų apdailai paprastai įsivaizduojate nemažą, ištaigingą namą. Tačiau šis apdailos variantas puikiai tinka ir mažesniems namas – juk nepriklausomai nuo gyvenamojo būsto norime, kad jis būtų stilingas, solidus ir atrodytų reprezentatyviai, tiesa? Taigi nesivaržykite, net jei ieškote apdailos variantų nedideliam namui ar sodybai, kurioje leidžiate jaukius savaitgalius, plytelės iš klinkerio  bus puikus pasirinkimas.

Vokišką kokybę demonstruojančios Vokietijos klinkerio gamintojo „Feldhaus Klinker“ klinkerio plytelės labai populiarios ne tik gyvenamiesiems namams. Ši apdaila pasirenkama ir daugiabučiams, viešbučiams, kotedžams, kavinėms, barams ir kt. Jos patenkins poreikius tų, kurie fasado apdailai ieško ypatingo patvarumo ir subtilios elegancijos tandemo.

 

Platus pasirinkimas

Nusprendę fasadui pasirinkti būtent klinkerį turėsite progą rinktis iš labai plačios gamos, kur plytelės skiriasi savo spalva (tradicinės: raudonos, rudos, geltonos, taip pat modernios, pavyzdžiui, pilkos, juodos ir kt.), paviršiumi (gali būti lygus ar rifliuotas paviršius, taip pat sendintas, smėliuotas ir kt.). Nesudėtinga rinktis klinkerio plyteles internetu, jei yra pateikiamos tikslios, realią spalvą atitinkančios nuotraukos, produktų aprašymai, dydžiai ir kita svarbi informacija. E. parduotuvėse lengviau palyginti, kokia yra klinkerio plytelės kaina pas skirtingus pardavėjus.

Jei domina klinkerio plytelės, pardavimas gera kaina, tai siūlome pasižvalgyti po Feldhaus.lt asortimentą – milžiniška pasiūla, patrauklios kainos, aukščiausio vokiška kokybė. Jei domins kažkurios konkrečios klinkerio plytelės fasadui kaina, užpildykite paklausimo formą prie  konkretaus gaminio ir su Jumis bus susisiekta.

Klinkerio plytelių išmatavimai gali būti įvairūs, tad ir čia turėsite puikų pasirinkimą – gaminiai skiriasi ilgiu, pločiu ir storiu. Plytelių storis varijuoja diapazone nuo 9 iki 25 mm. Pagal matmenis plytelės paprastai žymimos tokiomis raidėmis: NF (normalaus dydžio) – 240x71 mm, DF (žemos) – 240x52 mm, LDF (plonos ir pailgintos) – 290x52 mm, XLDF (plonos ir ypač ilgos) – 365x52 mm ir LNF (normalios, pailgintos) – 295x71 mm.

 

Aukštas pozicijas apdailos sektoriuje užimančios klinkerio plytelės pateisins lūkesčius tų, kurie nori investuoti į aukštą kokybę, ilgaamžiškumą ir nesukti galvos dėl statinio fasado priežiūros. Ilgalaikėje perspektyvoje šios plytelės išsaugos reprezentatyvumą ir gerąsias savybes.