Klinkerio trinkelės žiemą – ar reikalinga priežiūra?

Paskelbė: feldhaus 2021.12.08 0 Komentarai

Klinkeris yra populiariausias pasirinkimas lauko takams ir takeliams, pavėsinėms, įvažiavimams, automobilių stovėjimo vietoms, šaligatviams ir kitoms zonoms, kuriose ne tik vaikštoma, tačiau ir važiuojama transportu. Šiandieninė trinkelių pasiūla pirkėjus tikrai lepina – skirtingos medžiagos, plati spalvų paletė, gausybę skirtingų formų bei išmatavimų... Tik pasitelkite savo fantaziją, generuokite klasikines ar originalias idėjas ir rinkitės tai, kas padės jas išpildyti. Tiesa, norint ilgalaikės investicijos tikslinga pasigilinti į tai, iš ko trinkelės pagamintos. Mes Jums siūlome atkreipti dėmesį į klinkerio trinkeles, pavergsiančias ne tik savo estetika, gerosiomis savybėmis, bet ir itin paprasta priežiūra.

Klinkerio trinkelių paruošimas žiemai

Artėjantis šaltasis metų laikas daugelį verčia suskubti ir žiemai paruošti savo namų aplinką. Jei palei namus driekiasi trinkelių takai ar didesnės aikštelės, daugelis suka galvą, kaip tinkamai tokią dangą paruošti žiemos speigui, vėjui, atodrėkiams ir kitiems žiemai būdingiems aplinkos veiksniams. Pasirinkusius klinkerines trinkeles galime nudžiuginti gera žinia – šios itin atsparios ir tvirtos trinkelės nereikalauja jokio specialaus pasiruošimo. Lietus ar kiti krituliai jas sudrėkina, saulė išdžiovina ir to visiškai pakanka. Galima prieš žiemą šiek tiek papildyti atsijomis (ar kita atitinkama biria medžiaga, kurią naudojate siūlėms) trinkelių tarpus, jei rudens lietūs išplovė.

Vienas iš klinkerio trinkelių pranašumų, palyginti su alternatyvomis, ir yra tas, jog jos atsparios žiemos šalčiui, net veikiamos sniego sluoksnio, ledo, speigo visiškai nekeičia spalvos, nesideformuoja. Tai gerokai palengvina grindinio priežiūrą, nereikia papildomo laiko ruošiant jį šaltajam metų laikui ir suteikia progą po kiekvienos žiemos džiaugtis reprezentatyviu trinkelių vaizdu – tokiu, koks buvo vos jas įsigijus.

 

Klinkerinių trinkelių priežiūra šaltuoju metų laiku

Klinkerio trinkelės bus tikrų tikriausias atradimas tiems, kurie nori aukščiausios kokybės, solidaus dizaino, maksimalaus grindinio atsparumo išorės poveikiui bei priežiūrai laiko nereikalaujančio sprendimo. Jos tarnaus labai ilgai, demonstruos pavydėtiną atsparumą drėgmei, šalčiui, saulės kaitrai, temperatūrų pokyčiams ir kitiems veiksniams iš aplinkos. Akį džiugina ir šiltos, itin jaukios klinkerinių trinkelių spalvos, kurios išgaunamos visiškai natūraliai – spalva priklauso nuo trinkelėms naudoto molio rūšies bei jo degimo laiko. Geriausia tai, kad žiemos šaltis neturi jokios įtakos trinkelių spalvai – ji liks nepakitusi visą jų eksploatacijos laikotarpį, keičiantis metų laikams ir sėkmingai atlaikys apie šimtą šalčio ciklų!

Tad nestebina vienas svarbiausių šių trinkelių pranašumų – nereikia laiko jų priežiūrai. Toks grindinys tikrai džiugina akį, tačiau besirenkantys visgi pasvarsto, o kaip žiemos laikotarpiu – ar klinkerio trinkelėms ir tada nereikalinga priežiūra? Žiema – išskirtinis metų laikas, neretai pavadinamas išbandymu grindiniui. Tai lemia temperatūros svyravimai, bet didžiausia rizika – netinkama priežiūra, gresianti blunkančia spalva, deformacijomis, korozija. Tačiau pasirinkus trinkeles iš klinkerio dėl to sukti galvos nereikės. Jos atsparios ne tik pačiam šalčiui, bet ir cheminėms medžiagoms, todėl jas galima barstyti net druska, ko daryti esant kitokiam grindiniui nerekomenduojama.

Visgi norintiems maksimalios klinkerio grindinio apsaugos žiemos metu siūlome barstyti dangą smėliu, o storo sukietėjusio sniego ar ledo sluoksnio nešalinti metaliniais, smailiais daiktais.

 

Klinkerinės trinkelės – puikus pasirinkimas visiems, o ypač jų privalumais džiaugiasi aktyvų gyvenimo būdą gyvenantys, mat grindinys visada atrodo reprezentatyviai be jokių pastangų.